Hoërskool Marais Viljoen High

                                                                           

Hoërskool
Marais Viljoen

Top 10 en Akademiese Span

Tweede Kwartaal 2017 (TOETSPUNTE van Kwartaal 1)
TOP 10 (AKADEMIESE SPAN Gr. 11-12)

Boodskap van die Voorsitter (Eduan Bruwer)

“Dit is ‘n enorme eer om die posisie van Akademiese Spanvoorsitter te kan beklee. My daaglikse uitgangspunt is as volg: ‘Only the educated are free.’ – Epictetus “

GRAAD 12

1.

EDUAN BRUWER

12A47

2.

LEONIE GROBLER

12A24

3.

TAYLON OLIVIER

12A25

4.

VENITA VAN DEN BERG

12E36

5.

CHANE HOUMAN

12A47

6.

JUSTIN SWART

12A25

7.

DIRK STEINBERG

12A24

8.

STEFAN OOSTHUIZEN

12A24

9.

ANNE-MARIE JOSEPH

12A47

10.

ISABEL VENTER

12A24

11.

ISABELLE VERMEULEN

12E48

11.

MARIUS SMIT

12A24

13.

TENISHA ROOS

12A66

14.

ABBIGAYLE HIGGS

12A25

14.

NATASHA VAN RENSBURG

12A24

R

GARETH SMITH

 

GRAAD 11

1.

LOURIKA VAN NIEUWENHUYZEN

11E13

2.

KAYLEE KOCH

11A35

3.

RONÉ PRETORIUS

11A06

4.

LEANDER VAN DEN BERG

11A57

5.

KIRA VOGES

11E08

6.

ARINA COLLINS

11A06

6.

BUHLE NGCOBO

11E63

8.

MIANDRI BOTHMA

11A38

9.

GAVIN HARRISON

11E13

10.

LIHLE DUBE

11E05

11.

NTOBEKO DLANGAMANDLA

11E05

11.

KAMOGELO LETSOALO

11E08

13.

LUCILE DE VILLIERS

11A57

13.

KAYLA ESTERHUYSEN

11E63

15.

JENNIFER SHIPLEY

11A57

 

GRAAD 8

1.

BROOKLYN HARVEY

8E16

2.

LEONE GREEFF

8A41

3.

CORNE JANSEN

8A58

4.

LOUISE DE VILLIERS

8A58

5.

IZELLE OOSTHUIZEN

8A58

5.

MEGAN SENEKAL

8E67

7.

MARINETTE LOK

8A50

8.

CARINA FARIA

8E59

9.

DEHAN PRETORIUS

8A27

10.

FRANCOIS KRAUSE

8A58

GRAAD 9

1.

WIAN BOTHA

9A10

2.

JENNA PALM

9A10

3.

KYRA PIETERSE

9E23

4.

DONE CLOETE

9A10

5.

XAVIER RAMAGE

9A49

6.

KIRA DYZEL

9A49

7.

STEFAN DU PLESSIS

9A10

8.

ANIZE VISSER

9A10

9.

CHRISTIAAN BRUWER

9A10

10.

ALTAN BOUW

9A49

GRAAD 10

1.

ELISMA SARDAIH-DUARTE

10A34

2.

JEANELIZE VAN DEN HEEVER

10A29

2.

DANIELLE NIGRINI

10A29

4.

MEGHAN PRETORIUS

10A11

5.

CAMERON UYS

10E07

6.

DEWALD LOUW

10A18

7.

JENNA BUSSCHER

10E07

7.

ANUSKE PRINSLOO

10A18

7.

MICHAELA RISI

10A11

10.

JOHANNES HERBST

10A11

Top 20

First term 2017
Exam results 2016

GRAAD 9

11. ANIZE VISSER
11. CALEIGH DE ANDRADE
13. MEGAN HALL
14. SUJANE GERICKE
15. TSHEGOFATSO MATLABE
16. SUMERE VAN STADEN
17. NICHOLAS DE SA’
18. JOANNE EATWELL
19. DANIELLE HENNING
20. REYGARDT HATTINGH

GRAAD 10

11. MICHAELA RISI
12. MILE LOUW
13. SAVANA EVARISTO
14. CHANEL BOTHA
15. JESSICA VAN ZYL
15. JASMIN AUBE
17. CARLA HATTINGH
18. DERIK VAN ZYL
19. AMBER-LEE DONALD
20. KEANU AUDIER

 

GRAAD 11

15. ZJANRI RUTHVEN
16. BUHLE NGCOBO
16. KAMOGELO LETSOALO
16. AMORE ELOFF
16. LYDIA GREYLING
20. CLAUDINE VAN HEERDEN
21. KARLA DIPPENAAR
22. NADINE LOURENS
23. LIZANNE STROEBEL
24. GAVIN HARRISON

 

GRAAD 12        

15. ISABEL VENTER
16. FRIEDRICH SHMIDT
17. SIMONE FAIRMAN
17. WERNER STEENKAMP
19. MBALENHLE HLATSHWAYO
20. BRIDGET ANDERSON
21. KYLA UYS
21. TENISHA ROOS
23. JESSICA CORNELIUS
23. CARLA VENTER

Top 10 en Akademiese Span

Eerste Kwartaal 2017 (EKSAMENPUNTE van Kwartaal 4 van 2016)

Graad 9

1. WIAN BOTHA
2. JENNA PALM
3. KYRA PIETERSE
4. ALTAN BOUW
5. SHYQUITA MCGEER
6. CONOR HOVELMEIER
7. CHRISTIAAN BRUWER
8. DONE CLOETE
9. KIRA DYZEL
10. XAVIER RAMAGE

 

 Graad 10

1. JEANELIZE VAN DEN HEEVER
2. ELISMA SARDAIH-DUARTE
3. JENNA BUSSCHER
3. DANIELLE NIGRINI
5. CAMERON UYS
6. DEWALD LOUW
7. MEGHAN PRETORIUS
8. ANUSKE PRINSLOO
9. JOHANNES HERBST
10. LEANDRI NEL

 Top 10 Akademiese Span
Graad 11

1. RONÉ PRETORIUS
2. MIANDRI BOTHMA
3. ARINA COLLINS
4. LIAM JONES
5. LUCILE DE VILLIERS
5. LOURIKA VAN NIEUWENHUYZEN
7. KIRA VOGES
8. MARISKA PIETERSE
9. NTOBEKO DLANGAMANDLA
10. MARISKA KEEVE
11. MARTIN REICHEL
12. MARISSA VAN NUGTEREN
12. ALEXIS DE GOUVEIA
12. JENNIFER SHIPLEY
12. KAYLEE KOCH

 Top 10 Akademiese Span
Graad 12

1. LEONIE GROBLER
2. EDUAN BRUWER
3. STEFAN OOSTHUIZEN
4. VENITA VAN DEN BERG
5. TAYLON OLIVIER
6. DIRK STEINBERG
7. ANNE-MARIE JOSEPH
8. MARIUS SMIT
9. ISABELLE VERMEULEN
10. THEA-LEONIE DU PLESSIS
10. GARETH SMITH
12. CHANE HOUMAN
13. DYLAN WIID
14. NATASHA VAN RENSBURG
R JUSTIN SWART

 

 

2017 Planning: the good news and the not so good news

2017 is around the corner and if you like to plan ahead, you might need to make a note of this.

The is a potentially really long long-weekend from 17 - 21 March 2017.
Please keep in mind that this is in the middle of a test series.  Tests will be written on 17 and 24 March, with a PUK sport event on 25 March.

Don't get caught out.  Be prepared.

Onderwysdepartement toekennings vir personeel en matrikulant

Tydens ‘n spoggeleentheid wat op Donderdag, 29 Januarie, deur die Onderwysdepartement in die Burgersentrum aangebied is, het ses van ons onderwysers en ‘n graad 12-leerder toekennings ontvang. Die volgende onderwysers en leerder het tydens die 2014 matriekeksamen die beste in ons distrik gevaar.

Engels Eerste Addisionele Taal

Continue Reading
  • iconbrands advertising agency south of joburg