Hoërskool Marais Viljoen High

                                                                           

Hoërskool
Marais Viljoen

 

Tennis

2016 Verslag

 

1. Liga

  • Gauteng East league (Alberton Area)

Results:

 

League

Home Team

Results

Girls A

Marais Viljoen A

Eastern Gauteng Winners

Girls B

Marais Viljoen B

B league 2nd position

Girls C

Marais Viljoen C

C league 2nd position

Boys A

Marais Viljoen A

Eastern Gauteng Winners

Boys A

Marais Viljoen B

A league 2nd position

Boys B

Marais Viljoen C

B league 3rd position

Boys C

Marais Viljoen D

Eastern Gauteng 2nd position

Boys C

Marais Viljoen E

C league 2nd position

  •  Johannesburg Tennis League

In die 3de en 4de kwartaal is 'n dogters en seuns span, elk bestaan uit 6 spelers, ingeskryf in die Johannesburg Liga.  Ons spelers het nie genoeg druk ervaar in die Oos Gauteng liga nie en ons moet ons spelers meer en sterker bootstelling gee as ons wil verbeter. 

 2. Menlo Toernooi

Afrigter: Kimberlie van der Bank

 

Boys A

Mutetwa

Bongai

11E37

Mutetwa

Tatende

8E41

Brown

Keagan

10E37

Egglestone

Christian

10E61

Reserve but participates

Ryan

Jonathan

9A59

Reserve but participates

Smith

Kamohelo

11E57

Girls A

Langa

Mbali

9E23

De Klerk

Bianca

10A05

Visser

Analize

8E67

Du Toit

Maryke

10A06

Reserve but participates

Timmins

Tinile

10A10

 

Girls

Marais Viljoen

Opponent

Results

Pool

Marais Viljoen

Afrikaans Hoër meisies

Lost

2

17

Pool

Marais Viljoen

Sekondêre Meisieskool oranje

Lost

0

19

Pool

Marais Viljoen

Pretoria Girls High

Lost

6

13

1st play off

Marais Viljoen

Potchefstroom Gimnasium

Lost

3

9

Finals

Marais Viljoen

Cradock

Won

11

1

Final Position: 7th

 

Boys

Marais Viljoen

Opponent

Results

Pool

Marais Viljoen

Cradock

Won

12

7

Pool

Marais Viljoen

Zwartkop

Won

14

5

Pool

Marais Viljoen

Pretoria Boys High

Lost

0

19

1st play off

Marais Viljoen

Waterkloof

Lost

2

10

Finals

Marais Viljoen

Menlopark

Lost

2

10

Final position: 4th 

 

 4. D6 u/17 Tennis Chamionships

 Soos in 2015 het die o/17 ouderdomsgroep aan die Groter Alberton Kampioenskappe, D6 Kampioenskappe en Gauteng Kampioenskappe deelgeneem.

District D6 team:

Boys team:

  1. Tatende Mutetwa
  2. Thabang Maatsi

Girls team:

  1. Mbi Langa
  2. Alexis Gomes
  3. Anilize Visser

Reserve: Bianca de Klerk

2016 Spanbestuurder: Elmien van Rooyen

Hierdie spelers het op 25 Junie 2016 aan die Gauteng o/17 Kampioenskappe deelgeneem.

Tatenda Mutetwa het 'n algehele 1ste plek behaal en Mbali Langa 'n 5de plek.

Tatenda Mutetwa (/14) het Gauteng verteenwoordig by die Nasionale Tennis o/17 Kampioenskappe en ook daar 'n algehele 1ste plek behaal. Wat 'n uitstekende prestasie!

5. Personeel

  • Sumarie Gericke - Organiseerder
  • Yolande Dreyer
  • Hannalize Voster
  • Wilma Van Niekerk

6. Darryl Fourie

Darryl Fourie is huidiglik die hoof afrigter van ons tennis en is behulpsaam en positief.  Een van sy afrigters, Kimberlie van der Bank, vergesel ons ook na die Menlo Toernooi.

Die top 12 het Darryl Fourie se squad series wat biokinetiese fiksheid insluit bygewoon. Daar is ook 'n addisionele span oefening elke week wat die spelers moet bywoon.

 

2015 verslag

Our tennis players participated very competitively in 2015. We are extremely proud of our top players (Johan Pretorius, Bongani Mutetwa, Keagan Brown, Thabang Malatsi, Anesipho Mgcawu, Mbali Langa) who made the provincial team. They could not proceed to the SA National Championships due to the fact that it wasn't hosted for secondary schools.

We are also very fortunate to have Darryl Fourie and his team as part of our tennis academy. His squad training sessions are compulsory for our top players and will be extremely beneficial in the long run together with the sport specific scientific contributions of Mr. Anton Bloem and Mrs. Elsje Claassen. We plan to increase our players' competitive edge by partaking in more individual tournaments in 2016.

One of the highlights of 2015 was the TUKS-series that we competed in where we achieved an overall 3rd position.

Ons top seuns en dogters tennisspelers neem ook jaarliks deel aan die Oos-Gauteng Superliga. Ons is baie trots op hulle prestasies in 2015 waar die seunsspan 2de en die dogtersspan 1ste geeindig het.

Marais Viljoen also entered four boys and three girls teams in the league in 2015. Five of our teams successfully won their leagues and participated in the Gauteng-East play-offs.

 Team  Home Team  Results
 Girls A  Marais Viljoen B  1st Place
 Girls B  Marais Viljoen C  1st Place
 Girls C  Marais Viljoen D  
 Boys A  Marais Viljoen B  1st Place
 Boys A  Marais Viljoen C  
 Boys B  Marais Viljoen D  1st Place
 Boys C   Marais Viljoen E  1st Place

In die derde kwartaal het ons ook weer aan die Spring Derby Tennistoernooi saam met ander uitnodigingskole deelgeneem oor 'n periode van vyf weke. Wedstryde word afgehandel in 'n spesifieke tydsduur met die gevolg dat ons spelers meer tennis kan speel en ons spelers so kan opbou.

We participated in the prestigious Menlo Tournament again in August of 2015. Our girls achieved seventh and our boys fourth position. 

Personeel

  • Head of sportscode: Elmien van Rooyen
  • Organiseerder: Sumarie Gericke
  • Yolande Dreyer
  • Hannalize Vorster
  • Wilma van Niekerk

Provinsiale spelers

Name Team   Year
Johan Pretorius Gauteng 2015
Bongani Muthetwa Gauteng 2015
Keagan Brown Gauteng 2015
Thabang Malatsi Gauteng 2015
Anesipho Mgcawu Gauteng 2015
Mbali Langa Gauteng 2015
Julius Muthetwa Eastern Gauteng 2014
Bongani Muthetwa Eastern Gauteng 2014
Raees Cajee Eastern Gauteng 2014
Anesipho Mgcawu Eastern Gauteng 2014
Phumelele Kubheka Eastern Gauteng 2014
Tracy Nkosi Eastern Gauteng 2014
Aidan Carrazedo Eastern Gauteng 2013
Tracy Nkosi Eastern Gauteng 2013
Anna Mgacwa Eastern Gauteng 2013
Dimitri Stocker Eastern Gauteng 2013
Kymberlie van der Bank Eastern Gauteng 2013
Thorne Zurfluh Eastern Gauteng 2012
Dimitri Stocker Eastern Gauteng 2012
Aidan Carrazedo Eastern Gauteng 2012
Tracey Nkosi Eastern Gauteng 2012
Brad Ebersey Eastern Gauteng 2012
Anesipho Mcoseni Eastern Gauteng 2012
Zelmarie Pienaar Eastern Gauteng 2011
Tshepo Mcoseni Eastern Gauteng 2011
Dimitri Stocker Eastern Gauteng 2011
Aidan Carrazedo Eastern Gauteng 2011
Tayla Zurfluh Eastern Gauteng 2011
Zelmarie Pienaar Eastern Gauteng 2010
Inge van der Nest Eastern Gauteng 2010
Hein Dreyer Eastern Gauteng 2010
Thorn Zurfluh Eastern Gauteng 2010
Vaughn Hunter Central Gauteng 2010
Zelmarie Pienaar Eastern Gauteng 2009
Marco Engelbrecht Eastern Gauteng 2009
Redge Rostron Eastern Gauteng 2009
Tshepo Mcoseni Eastern Gauteng 2009
Ambrenschir Wieneke Eastern Gauteng 2008
Christiaan Coetzee Eastern Gauteng 2008

 Nasionale Spelers

 Name Team  Year 
Julius Mtetwa SA Schools u/19  2014
Aidan Carrazedo SA Schools u/19  2013
Tracey Nkosi SA Schools u/17  2013
Thorne Zurfluh SA Schools u/19  2011
Zelmarie Pienaar SA Schools u/19  2011
Aidan Carrazedo SA Schools u/17  2011
Zelmarie Pienaar SA Schools u/17  2010
Zelmarie Pienaar SA Schools u/17  2009
Vaughn Hunter SA Schools u/15  2009
Ambrenschir Wieneke SA Schools u/19  2007
 
 

 

  • iconbrands advertising agency south of joburg