Hoërskool Marais Viljoen High

                                                                           

Hoërskool
Marais Viljoen

Skaak

Marais Viljoen spog met verskeie spanne wat in verskillende katagoriëe deelneem in die plaaslike Alberton liga. Ons neem nie net op plaaslike vlak deel nie, maar ook op distrik, sowel as provinsiale en selfs nasionale vlak deel.

Marais Viljoen neem ook jaarliks aan verskeie top uitnodigings toernooie deel en vaar baie goed teen van die top skole in Gauteng en Suid-Afrika.

Ons jaarlikse hoogtepunt is ook dan die Tuks-Reeks vir Top skole en hier is ons gereeld onder die top 7 skole en spog selfs met verskeie bordwenners.

Marais Viljoen is represented annually at national and provincial level with lots of our learners representing Eastern Gauteng on provincial level as well as in national tournaments.

In 2016 chess will be organised by Mr. Nel in the sports office.

 

2016 - Bravo Skaak!

2016 was 'n baie suksesvolle jaar vir skaak by Marais Viljoen.  Ons het drie leerders wat hierdie jaar vir die provinsiale span gekies is naamlik: o/20 Prineel Paupamah, Kevin Mynardt, o/16A Divan Swart.

By die Tuks-toernooi het Marais Viljoen bronsmedaljes verower!

Van ons spelers het bordpryse ontvang naamlik: Liam Jones, Adriaan Jacobs, Ntobeko Dlangamdla en Hubert Brauns.

Marais Viljoen Chess exelled in more ways than one in the Alberton League, with our learners finishing in the top two positions.  Unfortunately our learners could not get past the district champs to represent Ekurhuleni at the Gauteng Championships this year.

(In the Alberton league our u/18 and u/15 teams won the league and with this they were invited to the district finals.)

We are negotiating with a coach to improve our players' skills and tactics for the 2017 season so that Marais Viljoen can once more be a leader in our area as well as our province.

Thanks to the hard work put in by Me Susan Pretorius and kids.  Marais Viljoen is very proud of our success on the chess front.

We are saying goodbye to a wonderful group of grade 12 learners who, through the years, has made us proud in so many ways by being Marais Viljoen ambassadors in every possible way.  Thank you Kevin Mynardt, Prineel Paupamah, Aiden Diederiks and Francois van der Merwe.

Thank you Kevin and Prineel for your contribution in the development of Chess at Marais Viljoen.

We would like to challenge every chess player to come and play for Marais Viljoen and become the next Marais Viljoen Chess Hall of Famer!

 

 

 

 

Results

In 2013 M. Martin and R. Sepuru qualified to participate in the SA open tournament. Our u/15, u/17 and u/19 teams were district champions. We were also 1st in the NuPower Series in 2013 which was an improvement on our 3rd position that we achieved in 2012.

PROVINCIAL PLAYERS HISTORY

Naam Span Jaar
Kevin Mynhardt u/20A 2015
P. Paupamah u/20A 2015
H. Brauns u/20A 2015
L. Jones u/16A 2015
Shaun Sepuru Ekurhulenispan & D16 distrik 2014
P. Paupamah Ekurhulenispan & D16 distrik 2014
C. du Toit Ekurhulenispan & D16 distrik 2014
Shaun Sepuru u/16A 2013
Kevin Mynhardt u/16A 2013
Erwin Kaiser u/20A 2013
A. Myburgh Gauteng Oos 2012
M. Martin Gauteng Oos 2012
Shaun Sepuru Gauteng Oos 2012
Erwin Kaiser Gauteng Oos 2012
C. Smook Gauteng Oos 2012
R. Sepuru Gauteng Oos 2012
Sashin Magu Gauteng Wes 2011
Marcel Grobler Gauteng Wes 2011
Wian Crous Gauteng Suid 2011
Alex Jenkinson Gauteng Oos 2011
Myrna Martin Gauteng Oos 2011
Nico van Biljon Gauteng Oos 2011
Armand Muburgh Gauteng Oos 2011
FC Buys Gauteng Oos 2011
Shaun Sepuru Gauteng Oos 2011
Sachin Magu East Gauteng 2010
Marcel Grobler East Gauteng 2010
Dylan Ramsden East Gauteng 2010
JP Nel East Gauteng 2010
Donovan Williams East Gauteng 2010
Armand Myburgh East Gauteng 2010
Nico van Biljon East Gauteng 2010
Wian Crous East Gauteng 2010
Stefan Kuhn East Gauteng 2010
Ricus Woest East Gauteng 2009
Wessel Benecke East Gauteng 2009
Nicol v Heerden East Gauteng 2009
Steven Jacobs East Gauteng 2009
Benjamin Kamp East Gauteng 2009
Morne Potgieter East Gauteng 2009
Ruan Groenewaldt East Gauteng 2009
Alex Jenkinson East Gauteng 2009
Nico van Biljon East Gauteng 2009
Naythan v Wyk East Gauteng 2009
Stefan Kuhn East Gauteng 2009
Stefan Jacobs Gauteng East 2008
Dillon Ramsden Gauteng East 2008
Danie Sauerman Gauteng East 2008
JP vd Merwe Gauteng East 2008
Andre v Biljon Gauteng East 2008
Bianca Benecke Gauteng East 2008
Constantia Lotter Gauteng East 2008
Adele Benecke Gauteng East 2008
Nardus Opperman Gauteng East 2008
Donovan Williams Gauteng East 2008

PROVINCIAL COACHES HISTORY

Naam

Span

Jaar

Mnr. Vicci Magu

Gauteng Top Skole

2010

PROVINSIALE ADMINISTRATEURS

Naam

Komitee

Jaar

Me. A. Kichenbrand

D16 Kommitee (Voorsitter)

2010

 

Kontak Sportkantoor vir meer inligting

 

  • iconbrands advertising agency south of joburg